[17/01/19 03:55AM]
Ronaldo wyraźnie dostosowuje swoją grę do poziomu włoskiego
Rate this post

Bramka Cristiano Ronaldo z drugiej połowy zapewniła Juventusowi rekordowe ósme zwycięstwo w Pucharze Włoch, które w środę pokonało 1: 0 AC Milan w saudyjskim mieście Dżudda. W drugiej połowie portugalska supergwiazda udała się do domu z bliska, co dało Bianconeri prowadzenie, z którego nie zrezygnują. Ubrany w Koszulka Juventus, Cristiano Ronaldo strzelił jedynego gola w meczu, aby wygrać swoje pierwsze trofeum z włoskim zespołem. Sport po meczu, boss Juve Max Allegri mówił o meczu: "Ronaldo Cristiano jest decydujący, zabraliśmy go za to, jest najlepszy i strzelił gole, jeszcze zanim Pjanic dał mu szansę."

Nosząc Koszulki Piłkarskie, Ronaldo wyraźnie dostosowuje swoją grę do poziomu włoskiego, gdzie możliwości są być może mniej obecne niż w Hiszpanii, dlatego długie strzały są bardziej skuteczne. "To był bardzo trudny mecz, w tych warunkach jest bardzo ciepło i ciężko grać", powiedział Ronaldo włoskim nadawcom: "Musimy to zrobić krok po kroku". Dla Juventusu jest to ich pierwsza wygrana w trzech próbach i zemsta za przegraną z Milanem w 2016 roku. Juventus powróci do akcji Serie A przeciwko Chievo w poniedziałek, a Milan odwiedzi Genuę tego samego dnia.